Stipriausi Lietuvoje!

 •  „Stipriausi Lietuvoje jau nuo 2012" - tai sertifikatai, kurie patvirtina, kad įmonė yra patikima, laiku vykdo ir yra didelė tikimybė, kad vykdys savo finansinius įsipareigojimus.

  Padėtis verslo rinkoje ir praktika užsienio šalyse. Vėlavimas atsiskaityti būdingas visais ekonomikos ciklais. Mums, kreditų biurui Creditinfo, įmonių mokumas yra daugiau nei įmonės finansinė padėtis. Moki įmonė mums yra tokia, kuri suderina palankius savo finansinius rezultatus su pagarba tiekėjams ir kitiems verslo partneriams, geba ir nori valdyti atsiskaitymo procesus. Jaučiame pareigą padėti šioms įmonėms parodyti savo pranašumą prieš konkurentus. Todėl taikydami pažangiausius ekonometrinius metodus, kurie nuolat tobulinami, remdamiesi griežtais vertinimo kriterijais, suteikiame gerą mokumą pažyminčius sertifikatus „Stipriausi Lietuvoje 2016".

  Šie sertifikatai skirti pademonstruoti įmonės finansinį stabilumą bei patikimumą. Sertifikuota įmonė ar vadovas gali tiek esamiems, tiek ir potencialiems verslo partneriams ar klientams įrodyti, kad yra finansiškai patikimi, tai yra, gali laiku įvykdyti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus.

  Kaip įvertinti stipriausieji? Svarbiausias vertinimo kriterijus suteikiant „Stipriausi Lietuvoje 2016“ ir „Stipriausi Lietuvoje Vadovai 2016“ sertifikatus – aukštas kredito reitingas, kuris parodo mažą prognozuojamą statistinę tikimybę nevykdyti įsipareigojimų 90 ir daugiau dienų per ateinančius 12 mėnesių. Įmonių kreditingumas vertinamas ir reitingas nustatomas pagal kredito istoriją (finansinius įsipareigojimus ir mokėjimų istoriją), finansinius rezultatus ir jų pokyčius (pajamų, pelno, likvidumo, nuosavo kapitalo ir kt.), verslo sąsajų, turto areštų, sektoriaus būklės ir kitą informaciją.

  Kaip nustatomas kredito reitingas? Kredito biuras „Creditinfo“ yra informacijos bankas. Į jį duomenis teikia (ir gauna) komerciniai bankai, kredito unijos, lizingo, vartojimo kredito, telekomunikacijų, degalinių operatoriai ir kitos įmonės. Ši informacija papildoma duomenimis iš valstybės registrų.

  Surinkę duomenis, mes analizuojame ryšius tarp įvairių duomenų bei kredito rizikos. Pasitelkdami pažangius prognozavimo metodus, mes kuriame klientų elgseną ateityje prognozuojančius reitingavimo modelius. Vienas iš tokių – kredito reitingas. Būtent įmonės kredito reitingas yra svarbiausias vertinimo kriterijus, prieš suteikiant sertifikavimo paslaugą „Stipriausi Lietuvoje 2016“.

  Kredito reitingas – tai rizikos vertinimo išraiška (rezultatas). Reitingas vertina daugiau nei 100 kintamųjų, kurie pasižymi skirtinga įtaka įmonės kreditingumo vertinimui. Kuo ryšys tarp kintamojo ir kredito rizikos stipresnis, tuo kintamojo įtaka reitinge yra didesnė.